ממוצע החולים החדשים השבועי עבר הבוקר את הרף שהגדירה הממשלה כרף לכניסה ל'ריסון מהודק'. משרד הבריאות פרסם הבוקר כי אתמול (ראשון) אותרו 2,821 חולי קורונה חדשים. בכך, הגיע ממוצע החולים היומי בשבעת הימים האחרונים שנתוניהם פורסמו (ללא נתוני התחלואה של היום, שני) ל-2633.

הממשלה החליטה בשבוע שעבר שבמידה והממוצע השבועי של מספר חולי הקורונה המחדשים יגיע ל-2,500 חולים, היא תכריז על ״ריסון מהודק״ שכולל את סגירת כלל החנויות לקבלת קהל ואת סגירת מערכות החינוך מכיתה ה' ומעלה ביישובים כתומים ואדומים.

בתוך כך, קבינט הקורונה שהתכנס אתמול לא הצליח להגיע להסכמה על סגירת המסחר, בשל מחלוקות שהתגלו בין שרים לבכירי משרד הבריאות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שיעור הבדיקות החיוביות נמצא גם הוא בעליה. הבוקר פורסם כי שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 4.1%, לאחר שעמד בשבת על 3.1%, ביום שישי על 3.8% וביום חמישי על 3.6%.

מבצע החיסונים "נותנים כתף" החל במוצאי שבת וראשונים חוסנו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר הבריאות, יולי אדלשטיין. אתמול החלו לקבל את החיסונים גם הצוותים הרפואיים בבתי החולים, קופות החולים ומד"א.

סיווג ערים בתכנית הרמזור

נכון להיום, 48 יישובים מוגדרים כאדומים ו-69 ככתומים. ב-63 יישובים לא חזרו תלמידי כיתות ה׳-יב׳ לבתי הספר ביום ראשון בבוקר.

יישובים שסווגו הבוקר כאדומים (היו עד כה כתומים): אלעד; ביתר עילית; בני ברק; ירושלים – הר נוף.

יישובים שסווגו הבוקר ככתומים (היו עד כה צהובים): אשדוד, טייבה, ירושלים – בקעה, תלפיות, ארנונה, מקור חיים, גבעת חנניה; מעלה עירון.

בנוסף, היישובים ירושלים – פסגת זאב וסח'נין ירדו מדירוג אדום לדירוג כתום; והישובים אשקלון, כבפר קאסם ורעננה מדרוג כתום לדירוג צהוב.