הנהלת אוניברסיטת תל אביב זימנה את יו"ר ועד עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת תל אביב, ד"ר מוטי רונן, לשימוע לפני פיטורים. השימוע צפוי להתקיים מחר (שלישי), ועובדי המחקר והפרויקטים יפגינו במהלכו נגד הנהלת האוניברסיטה.

"ההנהלה מתעלמת בבוטות מפסק הדין, שקובע שעליה להיכנס למשא ומתן בתום לב – ובמקום לשבת עמנו, היא מנסה לפטר אותי, כנציג העובדים שנבחר על ידי העובדים ורק בשל הפעילות שלי למען זכויותיהם" – אומר ל'דבר' יו"ר הוועד, ד"ר מוטי רונן.

ד"ר מוטי רונן. "ההנהלה מתעלמת בבוטות מפסק הדין" (צילום: אלבום פרטי)​

האוניברסיטה טוענת שלא הצליחה לגייס תקציב למעבדה שבה מועסק רונן, ולכן היא מתכוונת לסיים את העסקתו בסוף החודש.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

זה הזימון השני של רונן לשימוע, לאחר שבית הדין לעבודה הנחה את ההנהלה לדחות שימוע שאליו זומן בתחילת דצמבר. בין היתר ציין אז בית הדין שיש מקום לבחון את טענות ההסתדרות שלפיהן הכוונה לפטרו נבעה מראיון שהעניק לאתר 'דבר', ובו טען כי הנהלת האוניברסיטה מנסה להשתיק את התארגנות העובדים.

"האוניברסיטה מפרה החלטות שיפוטיות"

"אוניברסיטת תל אביב התפרקה מכל ערכיה", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל, "אני מצטער שכך נוהגת האוניברסיטה שהנשיא שלה הוא פרופסור למשפטים ועמית של פרופסור רות בן ישראל ז"ל. בכוונתנו להילחם במעשי האוניברסיטה שמפרה חובות תום לב והחלטות שיפוטיות.

"מצפה לאוניברסיטה סערה גדולה בשל התנכלותה לעובדים מאורגנים, כאילו הייתה אחרון המעסיקים ולא מעסיק ציבורי. התנהלותה היא חוצפה ורעות רוח. על המנכ"ל להסיק מסקנות ולהתפטר".

תגובת האוניברסיטה טרם נמסרה.