"אני לא חושבת שמשתמשים בו לעסקאות רגילות. זה נכס ספקולטיבי מאוד ואנשים צריכים להיות מודעים לכך" אמרה אתמול (שני) ג'נט ילן שרת האוצר האמריקנית בראיון לניו יורק טיימס. ילן שנשאלה אם צריך להתייחס אליו כמטבע אמרה: "לדעתי הוא משמש בעיקר לעסקאות לא חוקיות וכמות האנרגיה שנדרשת כדי לבצע עסקאות אלה מאוד גדולה".

עוד לפני דבריה של ילן, ירד מטבע הקריפטו הפופלרי בכ-7%, לאחר שהגיע לשיא של יותר מ-58 אלף דולר בימים האחרונים. היקף המסחר במטבע הגיע לטריליון דולר. סביב עליית ערך המטבע בתקופה האחרונה עלתה השאלה האם הוא יהפוך למטבע לגיטימי שיכול לשמש לרכישות יומיומיות, או שמדובר בבועה שניזונה מספקולציות וחיפוש אחר רווחים מהירים.

"אני לא חושבת שנעשה שימוש נרחב בביטקוין לעסקאות היום" אמרה ילן.  "זו השקעה מאוד לא יציבה ואני דואגת מאבדות פוטנציאליות ושאנשים שמשקיעים בזה יסבלו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

 בדבריה נגע שרת האוצר האמריקנית בביקורת נוספת שנשמעת נגד המטבע: כמות האנרגיה הגדולה שדורש השימוש בו, ואמרה כי "זאת דרך לא יעילה" לבצע עסקות. כדי ל"כרות" את המטבע צריך להריץ את תוכנת הביטקוין על מחשבים חזקים מאוד שמריצים כמות גדולה מאוד של חישובים דבר שדורש אנרגיה רבה מאוד ואף נטען כי כמות האנרגיה שמבוזבזת על ביטקוין שווה ל-1% מכל החשמל בעולם.

לצד הבעת אמון מצד השווקים ומצד חברות כמו טסלה ומאסטרקארד, מתרבים לאחרונה הקולות שחוזים עתיד עגום למטבע ולמשקיעים בו. הכלכלן נוריאל רוביני כתב בטור שהערך של הביטקוין שווה לאפס, והמשקיע המפורסם מייקל ברי שהימר נגד הבועה של משבר הסאב פריים כתב בטוויטר "לפעמים בועות מתפוצצות".