דבר העובדים בארץ ישראל
כבאי פועל לכיבוי שריפה במפעל בבית מאיר (צילום: הדס פרוש \ פלאש 90)
אחרי הלהבות
נכנסו לרשימה

השריפות בבית מאיר ובהר חלוץ יוכרו כאירועי הצתה מכוונת.

כך הודיעה אתמול (ד') רשות המסים. משמעות הדבר היא שאזרחים שניזוקו באותם יישובים יהיו זכאים לפיצוי לפי חוק מס רכוש וקרן הפיצויים. שני היישובים מתווספים לרשימה שפרסמה הרשות בחודש שעבר

עדכון אחרון: 15.12.2016, 6:13

רשות המסים הודיעה אתמול (רביעי) כי בעקבות מידע חדש שהתקבל ממשטרת ישראל ומנציבות כיבוי אש לגבי אירועי השריפות בבית מאיר מה-25.11.16 ובהר חלוץ מה-24.11.16, לפיו מסקנתם היא כי מדובר באירועים של הצתה מכוונת ובניסיון של כוחות הביטחון לאתר מציתים. אירועים אלו יוכרו כנזק  הזכאי לפיצויים לפי חוק מס רכוש וקרן הפיצויים.

יש לציין כי השריפה במושב בית מאיר פרצה, כככל הנראה, כתוצאה מירי פצצת תאורה בידי המשטרה במהלך מרדף אחרי גנבים.

בית מאיר והר חלוץ מצטרפים לרשימת היישובים הקודמת עליה הודיעה הרשות בחודש שעבר כי ניתן להסיק מהמידע שהתקבל בעניינם כי מדובר בהצתות שמקורן בפעולות איבה.

מחסן שרוף בבית מאיר (צילום: דבר ראשון)

מחסן שרוף בבית מאיר (צילום: דבר ראשון)

הודעת רשות המסים הגיעה אחרי שמוקדם יותר השבוע הכריזו תושבי בית מאיר כי הם מתכוונים לתבוע את המשטרה על נזקי השריפה ביישוב אם המדינה לא תישא באחריות ותפצה אותם. נכון להיום, 34 משפחות עדיין לא חזרו לבתיהן במושב בשל נזקי השריפה. חלקם פונו מבתיהם גם בשל זיהום האוויר הקשה במקום בשל שריפת גגות אסבסט שפיזרו באוויר חומר רעיל.

כזכור, הפיצוי שישולם על ידי המדינה, מתוך קרן הפיצויים, בעיקר לנזקים שנגרמו למבנים עצמם ולא לתכולתם וצפוי להיות נמוך מגובה הפוליסות של מחזיקי ביטוח דירה. לפני כשבועיים הגיע שר האוצר משה כחלון לסיכום עם חברות הביטוח, לפי חברות הביטוח יפצו את הנפגעים הזכאים לפיצוי מהמדינה, על ההפרש לגובה הפוליסה הכוללת גם נזקי תכולה.

קרן הפיצויים של מס הרכוש מיועדת לפצות תושבים על נזקים שנגרמו כתוצאה ממלחמה או מעשי איבה. בקרן הצטברו בשנים האחרונות סכומים אדירים של כסף, וזאת בעקבות השימוש הגובר בה מצד האוצר להעברת עודפי גבייה ממסים.

נושאים קשורים:  גל השריפות, רשות המסים, מס רכוש, קרן הפיצויים, קרן הפיצויים לנזקי מלחמה, בארץ, הר חלוץ, בית מאיר
תגובות
×