דבר העובדים בארץ ישראל
רקטה מעל שמי רצועת עזה (צילום ארכיון: אדי ישראל / פלאש 90).
ביטחוני
ירי מרצועת עזה

רקטה התפוצצה בשטח פתוח בחוף אשקלון, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

מדובר בירי השני מרצועת עזה השבוע | אזעקת צבע אדום לא הופעלה טרם הנפילה | בתחילת השבוע התפוצצה רקטה בשטח פתוח בשער הנגב. אז, תקף צה"ל בתגובה יעדים של חמאס ברצועה

עדכון אחרון: 02.03.2017, 6:55

רקטה התפוצצה אמש (רביעי) בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. וכוחות הביטחון סרקו את האזור. לא נשמעה התרעת "צבע אדום" בטרם הנפילה. מדובר בירי השני מרצועת עזה השבוע, ובשיגור החמישי באזור הדרום בתוך חודש.

ביום שני האחרון,  נורתה רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. בתגובה, תקף חיל האוויר יעדים של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, ברצועה.

במסגרת תגובת צה"ל נורו גם פגזים לעבר עמדת חמאס בצפון הרצועה, ודווח על תקיפות נוספות ברפיח ובחאן יונס. לפי צה"ל הותקפו חמש מטרות, אך כלי תקשורת פלסטיניים טענו כי אירעו לפחות 15 תקיפות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אחרי התקיפות האוויריות, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "אין לנו שום רצון או כוונה ליזום מהלך צבאי ברצועת עזה. אבל גם אין לנו שום כוונה לספוג טפטופים. לא נכנס לפינג פונג של ירי וירי נגד".

שתי רקטות ששוגרו מכיוון חצי-האי סיני, לפני כשבוע וחצי, התפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. השיגור אירע פחות מיממה אחרי הודעה רשמית של דאע"ש בסיני, לפיה הרגה ישראל חמישה מאנשיו באמצעות מל"ט (מטוס ללא טייס). מאוחר יותר לקח דאע"ש אחריות על האירוע.

שרידי הרקטה שנחתה במועצה האזורית אשכול (צילום: דוברות המשטרה).

טיל ששוגר, שבוע קודם לכן, מרצועת עזה לכיוון ישראל נפל בשטח פתוח במועצה אזורית חוף אשקלון. בתגובה לכך, תקף צה"ל 19 מטרות של החמאס בעזה, בכוח ארטילרי ואש מהאוויר. אף ארגון לא לקח אחריות על הירי.

זרוע דאע"ש בסיני שיגרה, בתחילת חודש פברואר, ארבע רקטות לעבר אילת. מערכת כיפת ברזל יירטה שלוש מהרקטות, והרביעית נפלה בשטח פתוח. כתוצאה מהירי ארבעה בני אדם לקו בחרדה ופונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. אזעקה נשמעה באילת ובקיבוץ אילות הסמוך, ותושבים דיווחו על שמיעת שני פיצוצים חזקים. שרידי טילי יירוט אותרו בברכה במלון "ספורט קלאב".

נושאים קשורים:  בטחוני, צבא וביטחון, צה"ל, רקטות
תגובות
×