הרמטכ"ל גדי אייזנקוט הגיב אתמול (ראשון) לדחיית ערעורו של אלאור אזריה ואמר כי אם יגיש בקשה להקל בעונשו תבחן הבקשה בכובד ראש "תוך בחינת מכלול השיקולים הנוגעים בדבר ומתוך מחויבותי אך ורק לערכי צה"ל, ללוחמיו ולמשרתיו". אייזנקוט אמר את הדברים לאחר שדחה בית המשפט לערעורים את ערעורו של אזריה, וכן את ערעורה של התביעה שביקשה להטיל עליו עונש כבד עליו מזה שנפסק. נכון לעכשיו אמור אזריה להתחיל לרצות עונש של שנה וחצי ביום רביעי הבא, ה-9 לאוגוסט.

סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל, אמר בתום המשפט כי אין בכוונתו להגיש בקשה לחנינה בשלב זה כי אם לערער לבית המשפט העליון. לשם כך ביקש שפטל לדחות את ביצוע העונש ב-30 יום. בקשתו לא נתקלה וריצוי העונש נדחה כאמור רק עד ל-9 באוגוסט.

אייזנקוט חיזק את בית המשפט ואמר "היום אמר בית הדין הצבאי את דברו באופן חד וברור. מערכת המשפט הצבאית קיימה הליך ערכי, מקצועי ונטול פניות ופסקה באופן עצמאי וללא כל התערבות פנימית וחיצונית". עוד הוסיף כי "צה"ל תחת פיקודי, עסק בלמידת האירוע, הפיק ממנו לקחים וכך יוסיף לעשות גם לנוכח פסק הדין שניתן היום".

על אזריה אמר אייזנקוט  כי "שירת כמו רבים מחיילינו בחוד החנית ולקח חלק באתגר המשותף שתכליתו מתן ביטחון לאזרחי מדינת ישראל"

אזריה הורשע בהריגת מחבל מנוטרל שביצע פיגוע בחברון במרץ 2016, ונידון לשנה וחצי מאסר בפועל, שנה של מאסר על תנאי וכן הורדה בדרגה לדרגת טוראי. פרקליטיו ערערו על ההרשעה, ובעקבותיהם הגישה גם הפרקליטות הצבאית ערעור על קלות העונש. הצעת השופטים שדנו בערעור להגיע לעיסקת טיעון נדחתה על ידי הפרקליטות הצבאית. אתמול כאמור נדחו שני הערעורים. בעוד הערעור של אזריה נדחה פה אחד, הערעור של הפרקליטות שביקשה להחמיר את עונשה נדחה ברוב של שלוש שופטיים נגד שניים, שהאמינו כי יש להחמיר בעונשו של אזריה.