ארגוני הנכים ממשיכים לחסום צירים מרכזיים ברחבי הארץ, במסגרת מאבקם על השוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. הבוקר (שני), חסמו הנכים, למשך כחצי שעה, את צומת אור עקיבא. לאחר חסימה זו הגיעו להסכמה עם המשטרה, לפי יחסמו את כביש 4 בצומת אור עקיבא לכיוון צפון, מדי שעתיים  לכ-20 דקות בכל פעם. החסימות מתוכננות להימשך כל היום עד מחר.

אחד המשתתפים בהפגנה, אליעזר רוטמן, אמר לדבר ראשון כי "אנחנו עושים את זה כמחאה על האטימות של הממשלה נגד הנכים. אנחנו דורשים את המינימום וגם לזה הם אטומים. אין לנו מה לעשות, נשאר לנו רק הגוף שלנו. אנחנו מתנצלים בפני הציבור, תמיד אחרי חסימה אנחנו כעוסים על עצמנו שפגענו בציבור אבל זה הדבר היחיד שנשאר לנו".

נכים ופעילים במאבק להעלאת קצבאות הנכות חוסמים את כביש 2, אוגוסט 2017. (צילום: פלאש 90)

כזכור, בשבוע שעבר הפגינו הנכים בכביש 4 באזור אשדוד. במהלך ההפגנה נעצרו חמישה נכים, כמה מהם מרותקים לכיסא גלגלים, נעצרו על ידי השוטרים שהותקפו מילולית ופיזית על ידי כמה מפגינים. יום למחרת, חסמו הפעילים את מחלף כפר שמריהו שעל כביש החוף, ואת כביש 531 באזור רעננה.

חסימות הכבישים הם חלק ממאבק הנכים להעלאת קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום,  מאבק הנמשך כבר חודשים רבים. הפעם האחרונה שעודכנה קצבת הנכות הייתה לפני 15 שנים, והיא עומדת כיום על 2,342 שקלים.