משרד הביטחון הודיע אתמול (ראשון) כי יכיר בראובן שמרלינג, שנרצח בערב סוכות בכפר קאסם, כנפגע טרור לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה. ההחלטה הועברה לטיפול אגף נפגעי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי, ותאפשר להעניק למשפחתו את מלוא הזכויות והסיוע המוענק לנפגעי איבה.

לפי ההודעה, את ההחלטה קיבל הסגן הבכיר ליועמ"ש למערכת הביטחון, עו"ד ידידיה (דידי) אורון, המשמש "רשות מאשרת" במשרד הביטחון, והיא והיא התקבלה על סמך ממצאי חקירת שב"כ, שמצביעים על כך כי מדובר ברצח שבוצע ממניע לאומני.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי נעצרו שני חשודים בפרשה, פלסטינים תושבי קבטיה. השניים נעצרו בפעילות משותפת של השב"כ בשיתוף משטרת ישראל וצה"ל, וחקירתם נמשכת. מעצרם הותר לפרסום היום (ראשון). על זהות החשודים ויתר פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ערך אתמול ביקור תנחומים בבית משפחתו של שמרלינג ז"ל. אלמנתו חנה, אמרה לנשיא כי "נמשיך ליישב כי זו הארץ…ראובן אמר תמיד שאנחנו חיים בדור של גאולה, ושכל דור היה מתחלף עם הדור שלנו, עם הביטחון שלנו ועם הצבא שלנו".

נשיא המדינה ערך היום ביקור תנחומים בבית משפחתו של ראובן שמרלינג ז"ל, שנרצח בכפר קאסם (צילום: מארק ניימן/לע"מ).

בני משפחתו של סיפרו לריבלין על תכניתם לחגוג לו יום הולדת 70 בהרכב משפחתי מלא בחג הסוכות, ביום הולדתו. ביתו יונית, סיפרה על תפילות יום כיפור שבהן היה ראובן שליח הציבור. "הוא היה כמו דוד נעים זמירות ישראל, היה חזן התפילות" אמרה, "הוא נרצח ביום בו נולד וכנראה גם היה גיבור, כי הוא גם נלחם".