מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב הודיע הבוקר בכתב לרן ארז, יו״ר ארגון המורים, כי הצעת החוק אותה יזם ארגון המורים ללחימה באלימות נגד מורי ישראל והשוואת מעמד המורה בישראל בחוק למעמד של עובד ציבור תובא לאישור וועדת שרים לחקיקה ביום ראשון ה 10.12 ותקודם בהליך מזורז בכנסת.
ארגון המורים הכריז על שביתה כללית ביום ראשון הקרוב במטרה להביא לחקיקת החוק שמטרתו להרתיע ולמנוע מקרי אלימות כלפי מורים וזאת לאחר שנאבק למעלה משנה כדי להוציא את המדינה מהאדישות לנוכח מקרי האלימות הקשים והרבים מהם סובלים המורים בישראל. הארגון דרש את חקיקת החוק שיזם כבר באוגוסט שעבר. מאחר והדבר לא בוצע והתגברו מקרי האלימות, הכריז על שביתה. לאור ההתחייבות הכתובה של משרד החינוך שהושגה היום, הודיע הארגון שהשביתה בוטלה.

אלימות כלפי מורים ברשת (צילום אילוסטריצה: Shutterstock).

מארגון המורים נמסר: "אנו מודים למורי ישראל על התמיכה הגורפת והסולידריות הרחבה. אנו מקווים שבעתיד הקרוב תשכיל גם הסתדרות המורים לראות ולפעול קודם כל למען מעמד המורה, זכויותיו ותנאי עבודתו ולא למען פוליטיקה קטנה ונשיאת חן בעיני המעסיקים".
יו״ר ארגון המורים, רן ארז: "אני מברך על התחייבות מנכ"ל משרד החינוך מהיום לבצע את החקיקה למיגור האלימות נגד מורים, כפי שדרש ארגון המורים, ודורש ממשרד החינוך לפעול ביד קשה ובנחישות כנגד כל מי שפועל באלימות כלפי מורה בישראל. ארגון המורים ימשיך לשמור על מעמד המורה וזכויותיו ויעקוב באדיקות אחר ביצוע התחייבויות המשרד בנושא. זה המקום לומר יותר ממילת תודה אחת למנכ״ל משרד החינוך שמואל אבואב שגילה הבנה ורגישות ראויים לנושא״.

שביתה בבית ספר (צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com)

ארגון המורים הוסיף כי המאבק על הסכם העבודה ממשיך. ארגון המורים היה בשני מאבקים בשבועות האחרונים, אחד על מצב האלימות נגד מורים שכאמור נראה שבא אל סיומו כשהחוק יעלה לוועדת שרים לחקיקה בראשון הקרוב. לעומתו, המאבק על הסכם העבודה ושכר המורים לא הסתיים ויתכן שהשביתות הנקודתיות שהיו בשבועות האחרונים ימשיכו אם לא תושג התקדמות בנושא.