למעלה משלושה שבועות מוחה משפחת מנגיסטו מחוץ למעון ראש הממשלה, בדרישה להתערבותו של נתניהו בגורלו של אברה, השבוי בידי חמאס בעזה. היום (רביעי) צפוי ראש הממשלה להענות לבקשת המשפחה, ולהפגש עמם. האם מאהל המחאה יסגר לאחר המפגש עם נתניהו או שהפעילות והפעילים ישארו עד לשובו של אברה?

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה האחרון, הזכיר ראש הממשלה את המחויבות להשבת גופות החיילים מעזה בנאומו בטקס ב'יד לבנים', אולם כשהגיע למחויבות ישראל כלפי אברה, טעה בשמו וקרא לו "אבירו". השרים בנט וכחלון, שגם הם שיגרו הודעות במדיה החברתית לקראת ימי הזיכרון והעצמאות, אפילו לא הזכירו את אברה. הפעילות והפעילים השונים זעמו על מחיקתו של אברה מהתודעה הלאומית, דווקא בימים האלו.

הפעילים רצו להכות בברזל כל עוד הוא חם, כל עוד הזכרון מכתבת 'עובדה' לפני כחודשיים טרייה בזיכרון הקולקטיבי שלנו, בין שחיתות, אלימות ומצב בטחוני. כשנפגשו הפעילים לצפות בשידור הכתבה, אמר לנו גיל אליאס, אחד מהפעילים המרכזיים במטה לשחרור אברה, שאם הוא היה יכול למסור משהו לאברה עצמו היה אומר לו "לא לאבד תקווה, שאנחנו נלחמים עבורו".

ביום העצמאות האחרון השתתפו הוריו של אברה בטקס הדלקת המשואות הממלכתי, לאחר הזמנתה של חברת הכנסת יעל כהן פראן. "עלינו למדינת ישראל כי אנחנו אוהבים אותה, ומקווים שכל ילדינו יזכו להיות חלק מהדור שימשיך להצמיח אותה. בתוך ההתרגשות, קשה לנו לשמוח, לבנו גדוש דאגה לבננו אברה. כל ישראל ערבים זה בזה, ואנחנו מרגישים כי אברה חסר לעם כמו שהוא חסר לנו. צריך להחזיר את אברה הביתה עבורו ועבור הבית של כולנו, ישראל", מסרה המשפחה לפני הטקס.

אברה מנגיסטו בשבי חמאס
מאז יום ראשון, 7 בספטמבר 2014, בשעה 00:01
00
ימים
:
00
שעות
:
00
דקות
:
00
שניות

במהלך שלושת השבועות האחרונים הגיעו חברות וחברי כנסת רבים, רבנים, אישי ציבור, תנועות נוער, פעילות ופעילים חברתיים ואזרחיות ואזרחים מן השורה כדי לתמוך במשפחה, ולחזק את ידי הפעילים העושים הכל בהתנדבות מתוך אהבה ודאגה עמוקה.

כזכור, במסגרת המאבק להשבתו של אברה מנגיסטו קיימו הפעילות והפעילים צעדות, הפגנות ומחאות. המשפחה טסה לארה"ב לסבב בין קהילות יהודיות בנסיון לגייס תמיכה ותרומות להמשך המאבק, ואף הגיעה לאו"ם בדרישה להתערבות הומניטרית עבור אברה.

ממטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו לא נמסרה התייחסות לקראת המפגש הצפוי מחר.

תגובת לשכת ראש הממשלה לא התקבלה עד למועד פרסום הכתבה.