נבחרת הג'ודו הישראלית ממשיכה להביא הישגים רבים על המזרן בגרנד פרי זאגרב, קרואטיה. לאחר שבשישי היו אלה טל פליקר שזכה בזהב וברוך שמאילוב בארד, הגיעה הנבחרת ליומה השני של התחרות עם תקוות נוספות למדליות. מתוך חמישה ישראלים וישראליות שהתחרו אמש (שבת) השיג טוהר בוטבול את מדליית הארד במשקל עד 73 ק"ג לאחר שהטיל את יריבו הסלובני, מרטין הוג'אק, באיפון מושלם. אלוף אירופה שגיא מוקי הודח בשמינית הגמר. כזכור, מדובר בתחרות השנייה שבה ניתן לצבור ניקוד לקריטריון האולימפי לטוקיו 2020.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) – מדליית ארד

בוטבול בן ה-24 החל את דרכו בתחרות באיפון על ביקטור מקירגיסטן לאחר 1:57 מהפתיחה, בהמשך גבר על ואדים שחוקה הבלארוסי בתוך הגולדן סקור עם איפון נוסף. קרב רבע הגמר בו פגש את ארתור מרגולדיון הקנדי היה ארוך במיוחד במיוחד ורק בתום 8:56 דקות הושגה הכרעה כשהקנדי ספג עונש שלישי לחובתו ובוטבול חגג עלייה לחצי הגמר.

בחצי הגמר חיכה לו אחד המתחרים החזקים בעולם פאביו באסילה האיטלקי, האלוף האולימפי מריו 2016.  הקרב היה שקול וצמוד כשאף אחד לא עולה על לוח התוצאות ולבסוף ספג בוטבול את  העונש השלישי וספג הפסד ראשון שהקנה לו הזדמנות להתמודד על הארד. בקרב הגורלי פגש את מרטין הויאק הסלובני ולאחר 2:15 דקות מפתיחת הקרב השיג הישראלי איפון מהסרטים שזיכה אותו בניצחון ובמלדיית הארד.

אלוף אירופה הטרי שגיא מוקי התמודד גם הוא, במשקל עד 81 ק”ג. מוקי החל את דרכו בסיבוב השני עם ניצחון באיפון על דורין גוטונואגה המולדובי בחלוף 2:46 דקות, אך נוצח באיפון בסיבוב הבא בידי האיטלקי אנטונינו אספוסיטו ונשר כבר בשלב שמינית הגמר.

ספורטיאיות נסופות שלקחו חלק ביומה השני של התחרות היו גילי שריר (63 ק"ג) שהודחה בסיבוב הראשון לאחר הפסד לאמי לוויסי הבריטית וירדן מאירסון (70 ק"ג) שהודחה גם היא בסיבוב הראשון קרולה פאיסוני מאיטליה כ-3:34 דקות מפתיחת הקרב. היום (א') יתחרו לי קוכמן (90 ק"ג), מדליסט הארד מאליפות אירופה פיטר פלצ'יק (100 ק"ג) ואורי ששון (100+ ק"ג) שינסו להוסיף עוד מדליות ביומה האחרון של האליפות.