המתעמל הישראלי וסגן אלוף אירופה הטרי, ארטיום דולוגופיאט, ממשיך לקצור מדליות ועושה זאת עם מקום ראשון ומדליית זהב בתרגיל הקרקע בגביע העולם היוקרתי בפריז. תחרות זו מהווה הכנה אחרונה לאליפות העולם בדוחא שתיפתח בעוד פחות משלושה שבועות. אלכס שטילוב, שגם הוא השתתף בגמר, סיים עם תוצאה של 14.500 נקודות שהספיקה לו למקום הרביעי המכובד. 

אנדרי מדבדב זכה במדליית הכסף בשולחן הקפיצות עם 14.775 נקודות. אופיר נצר, שהעפילה בפעם השנייה תוך שבועיים לגמר גביע העולם, דורגה רביעית בקפיצות עם תוצאה ממוצעת של 13.300.

דולגופיאט בן ה-21, ביצע בגמר תרגיל נהדר שזיכה אותה בציון גבוה של 14.950 נקודות אחרי שעלה מהמוקדמות עם תוצאה של 14.550 נקודות, במקום השלישי בלבד.

זו הפעם השנייה בתוך שבועיים שהמתעמל הישראלי עומד בראש הפודיום, אחרי שזכה בזהב בגביע העולם בהונגריה. עבור דולוגופיאט ונבחרת ההתעמלות מדובר בתחרות הכנה אחרונה לפני אליפות העולם בדוחא, שתיפתח בעוד פחות משלושה שבועות.

בעיה שאמורה לצוץ היא העובדה שדולגופיאט חייל בצה"ל, ועדיין לא ברור אם יורשה להשתתף בתחרות בה סיים בשנה שעברה כסגן אלוף העולם. אם הכל יסתדר, הוא יגיע לאליפות השנייה שלו בכושר נהדר.

כסף קבוצתי

הישג נהדר גם למתעמלות האמנותיות: לינוי אשרם, ניקול זליקמן ועדי כץ שזכו במדליית הארד באליפות העולם לקבוצות שהסתיימה היום ביפן. 

במדליית הזהב זכתה נבחרת רוסיה שצברה 236.100 נקודות, בלארוס השיגה 209.350 נקודות וישראל צברה 204.450 נקודות. בתחרות האישית זכתה לינוי אשרם במדליית הארד אחרי דינה אברינה שזכתה במדליית הזהב, ואחותה ארינה אברינה שזכתה במדליית הכסף.

המתעמלות עם המדליות, מימין: עדי כץ, לינוי אשרם וניקול זליקמן (הוועד האולימפי בישראל)

 

אשרם הגיעה לתחרות שמתקיימת בטוקיו, היכן שתיערך האולימפיאדה ב-2020, אחרי שבתחילת החודש סיימה את אליפות העולם בסופיה עם מדליית כסף בקרב רב וחישוק וארד בסרט.