אסיפת חירום במטה “סלקום” בנתניה: מאות מעובדי החברה נטשו אתמול (שלישי) את העמדות והמשרדים והתכנסו בלובי החברה, וזאת על רקע איום ההנהלה לפטר 250 מעובדי החברה. יו״ר הועד מיה יניב: ״לא נהסס להשבית את החברה״.

יו״ר הועד מיה יניב אמרה באסיפת החירום כי ״מי שחושב שהוא יכול לחתום על הסכם ואז להתנער ממנו בהינף יד אחרי כמה חודשים בלבד טועה ומטעה. בשבועות האחרונים פעלתי לילות כימים כדי לגבש חלופות אשר ישפרו בוודאות את מאזנה הפיננסי של סלקום אך כולן נדחו על ידי המנכ״ל".

עוד אומרה יניב כי ״אם הנהלת סלקום רוצה מלחמה, אני יכולה להבטיח לה כי היא תמצא מולה אלפי עובדים נחושים אשר לא יהססו להשבית את החברה, על כלל שירותיה עד שמנכ״ל סלקום יחזור בו מהצעד השפל בו הוא נקט אתמול״.

במכתב לעובדים הודיע אתמול מנכ"ל סלקום ניר שטרן כי בכוונתו לפטר 250 עובדים, כ-5% מכוח האדם בחברה. שטרן שם את ההסכם הקיבוצי בחברה על הכוונת, הסכם שנחתם לפני כחצי שנה בלבד. לטענתו ערכה הנהלת החברה דיאלוג עם יו"ר ועד העובדים בניסיון למצוא פתרונות חלופיים לתכנית הפיטורין, אך זה לא הביא להסכמות. "משלא הגענו להסכמות עם יו"ר הוועד, לא נותרה בידי ברירה אלא לפעול בהתאם למנגנון הקבוע בהסכם הקיבוצי ולהודיע על תכנית התייעלות לקיצוץ כ-5% ממצבת כוח האדם בחברה".

היקף החובות של סלקום עומד על מעל מ-3 מיליארד שקלים. ספק רב האם פיטורין, ואפילו של מאות עובדים, הם הפתרון שיאפשר את כיסוי חובות אלו. סביר יותר להניח שמדובר במספר שנועד להוות קלף מיקוח מול הוועד, ולא הערכה להיקף כוח אדם שהחברה באמת אינה זקוקה לו. רק לאחרונה החליטה סלקום להשקיע 100 מליון ש"ח ברכישת השליטה במיזם הסיבים IBC – עסקה סיכונית שלא צפויה להחזיר את ההשקעה בשנים הקרובות, אם בכלל.

בניגוד לדברי המנכ"ל, בשנים האחרונות נהנתה החברה גם משורה של הקלות רגולטוריות – אולם הדבר שמוטט את רווחיותה הוא דווקא 'המהפכה הסלולרית' אותה הוביל כחלון ב-2013 בכהונתו כשר התקשורת, אשר יצרה רגולציה מפלה לרעה באפן קיצוני כנגד חברות הסלולר הוותיקות. במסגרת רפורמה זו העניק כחלון נפתח שוק הסלולר לכמה חברות, מבלי שנדרשו להשקיע בתשתיות וברשת עצמאית, כשהן למעשה 'רוכבות' על גב החברות הותיקות – אך מציעות קווים בחצי ב90-100 ש"ח בראשית הרפורמה וכיום אפילו ב20-30 ש"ח לחודש. כך, נאלצה חברת סלקום להמשיך ולתחזק רשת סלולר מחד – ולהוריד מחירים בחדות מאידך, ורווחיותה פשוט התאדתה והפכה אפסית.

עובדי סלקום התאגדו במהלך שנת 2013, לאחר שורה ארוכה של גלי פיטורין בחברה. אלו התעצמו מדי שנה, לאחר רפורמת כחלון בשוק הסלולר. יניב, יו"ר הועד הנוכחי הייתה אז מובילת ההתארגנות, שבעקבותיה נחתמו בחברה שני הסכמים קיבוציים, הכוללים לצד שיפור התנאים הכלכליים גם מנגנונים להגנת ביטחונם התעסוקתי של העובדים.