ועד עובדי משרד החוץ הודיע כי החל מיום חמישי הקרוב ינקוט "צעדים ארגוניים חריפים שיפגעו בנושאים שעל סדר היום המדיני ארגוני", זאת בתגובה לכך שמשרד האוצר לא מימש את חלקו בביצוע הסכמי השכר עליו חתם לפני שלוש שנים, ולא נענה לאזהרות הקודמות מצד העובדים.

במכתב, שנשלח לעובדי המשרד, קרא הוועד  לחדול מטיפול בביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הצפוי להתקיים בעוד מספר שבועות. וכל פעילות שקשורה לביקור – כולל כתיבת ניירות עמדה, השתתפות בישיבות הכנה, הזמנות והתחייבויות לספקים. על פי האתר וואלה, המשלחת המקדימה הרשמית לקראת ביקורו של הנשיא האמריקני תגיע כבר  ביום שישי הקרוב לישראל. כך שלצעדים הארגוניים, אם אכן ייצאו לפועל, עשויה להיות השפעה ממשית על תכנון הביקור.

עוד קרא הוועד לחדול מטיפול בהבאת פועלי בניין מסין ומפורטוגל. מהלך שנועד להפעיל לחץ כבד על משרד ראש הממשלה ועל פקידות האוצר, שכן הבאת הפועלים הזרים, שנועדה לתת מענה למחסור בענף הבנייה, היא מהלך עליו עובדים במטה הדיור במשרד האוצר מזה תקופה ארוכה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במכתב, מאשים ועד העובדים את האוצר כי הוא "מעכב במכוון את מימוש ההסכם במשרד החוץ אותו הוביל יו"ר ההסתדרות" ומאשימים בנוסף את "דרגי העבודה" באוצר כי הם אלה שבולמים את המהלך בפועל. "תם שלב המשא ומתן!" הכריזו בוועד והוסיפו כי, "אנחנו נמצאים בשלב העימות והמאבק הכפול: על מעמדנו המקצועי ועל תנאי השרות של עובדי משרד החוץ."

לפני כשבוע התריע הוועד, במכתב למנכ"ל משרד החוץ יובל רותם, כי יוציא "הנחיות מפורטות על נקיטת צעדים ארגוניים חריפים במשרד החוץ" לאור העובדה שלא נרשמה שום התקדמות ביישום הסכם השכר וכי ההסכמות אליהן הגיעו בישיבה לפני כחודשיים, יחד עם הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, "נותרו בגדר לחיצת יד סתמית" וזאת על אף שהעובדים הגיעו להסכמות ופשרה מול האוצר.

במשרד האוצר נאמר, בתגובה להכרזה על העיצומים, כי "בהמשך להסכמות שהושגו הנושא נמצא בניסוח משפטי כך שלא ברור מדוע וועד משרד החוץ ממהר לפגוע ביחסי החוץ של מדינת ישראל".