עובדי בנק אגוד חזרו להפגין היום (חמישי), הפעם מחוץ לישיבת הדירקטוריון של הבנק. העובדים הביעו את התנגדותם למיזוג הצפוי בין בנק 'אגוד' לבנק 'מזרחי טפחות' שיביא לטענתם לפיטוריהם של 1,200 עובדי הבנק. העובדים נשאו שלטים עם הכותרות: ״1,200 משפחות לא יושלכו לאשפתות״, ״רוצים צדק לא צדקה״ ו״עובדים נאמנים מצפים לבעלים הוגנים״.

הפגנת עובדי בנק איגוד מול הדירקטוריון (צילום: יח"צ)

הפגנת עובדי בנק איגוד מול הדירקטוריון (צילום: יח"צ)

כזכור הודיעו הבעלים כי בכוונתם למכור את הבנק וכי בכוונת בנק מזרחי טפחות לפטר עד כ 70% מעובדי בנק אגוד. כבר בתחילת השבוע מסגרת העיצומים שנוקטים עובדי הבנק הופסקה העברת נתונים לבנק ישראל. בכוונת הועדים להחריף את העיצומים ופעולות המחאה.

מהצד השני, ההנהלה הבהירה כי היא מוכנה לנהל מו"מ על תנאי המיזוג בלבד, ולא על עצם קיומו. כמו כן הובהר לנציגי הוועדים כי על אף מיזוג הפעילות של בנק אגוד בפעילות בנק מזרחי טפחות, בכוונת ההנהלה להפריד את עובדי אגוד, אלו מהם שיוותרו בתפקידיהם, מההסכמים הקיבוציים של יתר עובדי מזרחי טפחות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוועדי העובדים נמסר כי "בנק אגוד הוא רווחי ויציב. המיזוג הזה מזיק לתחרות בבנקאות ולציבור שישלם הרבה יותר לבנקים. בכוונתנו להיאבק כדי לעצור את המהלך שיפגע בעובדים ובציבור הרחב – והכל כדי לספק עוד רווח לטייקונים״ . 

המיזוג בין הבנקים נדון לפני כחודשיים וחצי בוועדת הכספים של הכנסת אשר הביעה התנגדות למהלך ואף מתחה ביקורת חריפה על התנהלות בנק ישראל אשר הצהיר כי הוא אינו צד בעסקה, כל זאת על רקע פגיעה בתחרות בבנקאות.