עובדי מפעל הירקות הקפואים מילוטל בגליל המערבי שובתים על רקע תכנית פיטורים והרעת תנאים המתוכננת בחברה לאחר שנמכרה לאחרונה.

עובדי חברת המחשוב מת"ף בקבוצת הבינלאומי נוקטים עיצומים על רקע מבוי סתום בחתימת ההסכם הקיבוצי הראשון בחברה. ביום חמישי אישר בית הדין האזורי לעבודה את העיצומים, על אף הפגיעה הצפויה בבנק ובלקוחותיו עקב הקושי להיערך לרפורמה בתעודות הסל – וקבע כי מדובר בשביתה כלכלית חוקית ומידתית, תוך שהוא מותי ביקורת על כך שההנהלה ניהלה את המו"מ לא באינטנסיביות. הצדדים יפגשו פעם נוספת בבית הדין ביום רביעי, ומידתיות השביתה תבחן פעם נוספת.

השבוע צפוי בית נבחרי ההסתדרות להצביע על הכרזת סכסוך עבודה כללי במשק על רקע משבר הבטיחות בענף הבניין, שקטל מאז תחילת השנה את חייהם של 30 עובדים ושני עוברי אורח. ההסתדרות הציגה שורת דרישות, ביניהן: חיזוק מנגנוני האכיפה והגדלת כוח האדם בהן, השוואת התקינה המחייבת בישראל לזו האירופית, והטלת אחריות פלילית גם על יזמי הבניה.

נמשכים אוהלי המחאה של השוטרים, הסוהרים והגמלאים מול בית שר האוצר בחיפה ובית ראש הממשלה בירושלים, במחאה על כך שלא משולמות לשוטרים ולסוהרים תוספות השכר שניתנו בצה"ל ונמנעו מהם ב-12 השנים האחרונות. בתחילת ספטמבר הורה ראש הממשלה להיכנס למשא ומתן עם נציגי השוטרים, הסוהרים והגמלאים, מו"מ שאמור להמשך 45 ימים.

ועדי הסגל הזוטר בשבע מכללות מתוקצבות ובשתי אוניברסיטאות (תל אביב ובן גוריון) מאיימים שלא לפתוח את שנת הלימודים, במסגרת סכסוכי עבודה בשל מבוי סתום במו"מ לשיפור זכויותיהם.

7.10 יום ראשון

16:30 פסטיבל פחים פתוחים בהדר – מחאה על מצב הניקיון בשכונה שמשלבת ניקוי משותף. גינת המדעטק, בלפור 25 חיפה. פרטים כאן.

8.10 יום שני

10:00 בית נבחרי ההסתדרות מתכנס, וצפוי להכריז על סכסוך עבודה בענף הבניין על רקע משבר הבטיחות שגבה את חייהם של 30 עובדים מאז תחילת השנה.

19:00 מפגש ראשון של קהילה לומדת גורדון בבית מדרש אלול, אדם-עם-עולם. רחוב ש"י עגנון 22 ירושלים. פרטים כאן.

19:00 השקת קמפיין 5 דקות 5 שנים לעידוד הצבעה בבחירות המקומיות – בחיפה: דרך העצמאות 37, פרטים כאן. ובראשון לציון: פנחס רוטנברג 7, פרטים כאן.

11.10 יום חמישי

8:30-16:30 בין נטייה מינית להט"בית להטיה מקצועית במקצועות הטיפול, בביה”ס לעבודה סוציאלית ע”ש בוב שאפל אוניברסיטת תל אביב. פרטים כאן.

13.10 שבת

19:30 עידן בריר בהרצאה על היזידים: אסון, תקוה ושותפות.  פולי-בר, רוטשילד 60, תל אביב, פרטים כאן.