עובדי בית החולים החרדי מעייני הישועה בבני ברק הודיעו שינקטו צעדים ארגוניים ביום ראשון הקרוב ויעבדו במתכונת שבת בלבד על רקע מבוי סתום במשא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי ראשון עם הנהלת בית החולים.

בהסתדרות עובדי המדינה נערכים למאבק כנגד כוונת הממשלה לקצץ 30% מבסיס תקציב השעות הנוספות והכוננויות של עובדי משרדי הממשלה.

ועד עובדי מפעל טבע בכפר סבא הכריז השבוע על סכסוך עבודה כללי במפעל וכינס אסיפת עובדים על רקע מבוי סתום במו"מ לחידוש הסכם השכר. במידה ולא תהיה פריצת דרך יוכלו העובדים לשבות בעוד שבועיים.

ועד עובדי עיריית חיפה ומרחב ההסתדרות בעיר הודיעו כי יאבקו כנגד הפגיעה ב-24 עובדי ניקיון בעירייה שפוטרו ערב השנה האזרחית החדשה בלא שימוע או הודעה מוקדמת.

ההסתדרות הודיעה כי תערער על צו המניעה שהוצא ביום שלישי לשביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים. העובדים  נאבקים בכדי לגרום לאוצר לאשר לראשונה בישראל מפתח תקינה לבתי חולים. חלק מבתי החולים הכפילו את גודלם ואת מספר המיטות אבל לא הוסיפו אפילו עובד מִנְהל ומשק אחד.

בהסתדרות הנוער העובד והלומד מדווחים כי מסעדנים רבים מחתימים את עובדיהם על חוזי עבודה חדשים הפוגעים בתנאיהם, ומזמינים את העובדים לפנות אליהם לסיוע ושאלות. טלפון *1121

לקראת הבחירות הקרבות ולאור הורדת נושא הביקורת על חוק הלאום מסדר היום הציבורי מעוניינים מובילי המאבק, ובראשם בני העדה הדרוזית, לרתום את ראשי הסיעות לקידום תיקון של החוק.

השבוע צפוי לצאת לפועל איחוד ערוצי הטלוויזיה רשת וקשת, ככל הנראה בלילה שבין שלישי לרביעי. לוח השידורים טרם נקבע והעובדים אינם יודעים את עתידם.

בארגון העובדים הסוציאליים טוענים כי מרבית העמותות המספקות שירותי עבודה סוציאלית למערכת הבריאות אינן מיישמות את צו ההרחבה במקצוע.

בעקבות דרישת ארגון שחקני הכדורגל ואיום בהגשת תביעה, שולמו ביום שישי משכורותיהם של שחקני הפועל עפולה, ובוטלה השביתה בקבוצה.

נציגי עשר רשתות השיווק שהגישו הצעות לרכישת רשת הסופרמרקטים "קואופ" אמורים לקיים שיחות בימים הקרובים עם נאמני החברה במטרה לסייע להם לבחור את הרשת שתזכה לרכוש את קואופ, במטרה לסגור את העסקה עד פסח הקרוב. אלף עובדי הקואופ דורשים שהרשת תימכר כמקשה אחת.

13.1 יום ראשון

18:30 ערב על הבר – גומלות את ישראל מפלסטיק חד פעמי. דרמה בר, נחלת בנימין 52 תל אביב. פרטים כאן.

19:30 חוגגות נובי גוד קווירי מסורתי! Очень Голубой Огонёк, המרכז הגאה תל אביב בגן מאיר. פרטים כאן.

20:00 ערב הוקרה של תושבי גבעת עמל לחבר הכנסת הפורש דב חנין. פרטים כאן.

14.1 יום שני

10:00 חידוש המחאה נגד חוק הלאום: צעדה תצא מבית יד-לבנים בראש העין לעבר ביתו של בני גנץ. פרטים כאן.

18:30 הרצאה של סל"ע וארגון המלצרים על משמעויות פס"ד הטיפים בקמפוס הר הצופים בירושלים. אולם טבע 4, פרטים כאן.

19:30 ערב עיון וגיוס מתנדבים לארגון למען פליטים חיפה, בבית "אישה לאישה", ארלוזורוב 118. פרטים כאן.

15.1 יום שלישי

9:00-20:00 יום העיון השנתי של תכנית רודרמן על יהדות ארצות הברית ויהדות העולם. אוניברסיטת חיפה, פרטים כאן.

14:00 הפגנה – מקדמים העסקה ישירה באוניברסיטה העברית. מחוץ לפורום בקמפוס הר הצופים, פרטים כאן.

20:00 עו"ד על הבר בשדרות – ערב בירה, שירה וזכויות עובדים של סל"ע עם עו"ד גלית עדיקא. פאב שדרות, כיכר הנשיא 4. פרטים כאן.

16.1 יום רביעי

10:00 על אף הפגרה בכנסת תתכנס ועדת הכספים לדיון על הטלת היטל היצף על ייבוא מלט מטורקיה ויוון.

17.1 יום חמישי

10:00 מפגש בנושא תכניות אסטרטגיות בתחום התחבורה בעיריית תל אביב (דמי השתתפות 100 ש"ח). פרטים כאן.

20:00 השקת ספר הפרוזה הראשון של המשוררת תהילה חכימי "חֶבְרָה". המגדלור בלבונטין 1 תל אביב. פרטים כאן.

18.1 יום שישי

11:00 הג'אם החברתי ברחובות, מתנ"ס שדרות ח"ן 31. פרטים כאן

19.1 מוצאי שבת

18:00מאה שנה למותה של רוזה לוקסנבורג, אירוע בגדה השמאלית בהשתתפות פרופ' משה צוקרמן ("רוזה לוקסמבורג ותקופתה"), ח"כ דב חנין ("המרקסיזם של רוזה לוקסמבורג"). אחד העם 70 תל אביב, פרטים כאן.